Apel Poległych

Strona na której będziemy pokazywali przykłady, jak nasz system podatkowo prawny potrafi zniszczyć działo życia i życie ludzi.


Andrzej Kujawa – Właściciel szkoły jazdy, popełnił samobójstwo

86841

Urząd skarbowy kwestionował zbyt niskie ceny kursów i udzielanie zbyt dużych rabatów dla swoich klientów. Jak opowiada żona Pana Andrzeja i jego córka wynikało to z tego, że właściciel szkoły robił to z pasji. Wiedzą o tym wszyscy co go znali, poza Urzędem Skarbowym. Nigdy nie był człowiekiem, który na pierwszym planie stawiał „kasę”, przyjemność sprawiało mu to jak jego kursanci stawali się dobrymi kierowcami. Często udzielał całego kursu po kosztach tylko i wyłącznie paliwa- mówi żona Pana Andrzeja.

Źródło: http://www.bogatyelblag.pl/wzruszajaca-opowiesc-o-zyciu-s-p-andrzeja-kujawy-dawal-uczniom-rabaty-to-nie-spodobalo-sie-urzedowi-skarbowemu,30121.html


Jan Gródek, rolnik spod Jeleniej Góry popełnił samobójstwo po kontroli fiskusa

Rolnik powiększył swoje gospodarstwo z 15ha do 80ha. Jak pisze „Rzeczpospolita” rolnik mógł paść ofiarą praktyki fiskusa, który doszukuje się obowiązku podatkowego przy obrocie ziemią. Mimo, że Gródek miał potwierdzenie z urzędu skarbowego, że ziemia jest pod cele rolnicze i nie jest objęta VAT, UKS zadecydował, że sprzedaż ziemi była dokonywana na cele nierolnicze i domagał się 700 tys. zł należności oraz pół miliona złotych odsetek.

Źródło: http://www.wprost.pl/ar/405750/Rolnik-popelnil-samobojstwo-przez-urzednikow-skarbowki/


Przez 21 lat właścicielka firmy kosmetycznej z Kartuz walczyła o zwrot nienależnie pobranego podatku akcyzowego. Chodziło o 3 mln zł. Gdy 17. raz sąd odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia, kobieta popełniła samobójstwo.
Sprawa już miała mieć swój pozytywny finał, ale sąd po raz kolejny postanowił… zbadać ją ponownie. Tego było już za wiele. Kobieta załamała się i targnęła na życie, zażywając tabletki. W liście pożegnalnym szczegółowo opisała, czyje działania zmusiły ją do desperackiego czynu – relacjonuje mąż kobiety.

„Sprawiedliwość z nieba”

Połowę życia Krystyna Chojnacka walczyła z urzędnikami o istnienie swojej firmy. – Umierała w takiej świadomości, że nagle, jak ona to zrobi, to na wszystkich spłynie sprawiedliwość z nieba i że wszyscy urzędnicy i sędziowie będą wyczuleni na sprawiedliwość. Była jednak w wielkim błędzie, bo tak nie jest i nigdy nie będzie – mówi zasmucony Jarosław Chojnacki, mąż kobiety.

Właśnie z mężem 20 lat temu pani Krystyna założyła firmę kosmetyczną. To wtedy kontrola skarbowa kazała małżeństwu zapłacić podatek akcyzowy za konfekcjonowane (pakowane) kosmetyki. Jak się później okazało – bezpodstawnie. Przez lata małżeństwo wygrywało w sądzie kolejne sprawy, a Izba Celna składała odwołania. Małżeństwo Chojnackich w batalii z urzędnikami cały czas było wspierane przez Stowarzyszenie Niepokonani 2012.

– Na dzień przed śmiercią odbyła się kolejna, 17. już sprawa w sądzie administracyjnym w Gdańsku i sąd po raz siedemnasty orzekł skierowanie sprawy do ponownego rozpatrzenia, co jest praktycznie niedopuszczalne – podkreśla Łukasz Goyke ze stowarzyszenia.

Chojnaccy walczyli w sądach, ale obawiając się restrykcji urzędu skarbowego cały czas płacili podatek akcyzowy. Trzy lata temu musieli zamknąć firmę, zwolnić 30 pracowników i sprzedać swój dom. – Trybunał Konstytucyjny powiedział, że państwo wobec mnie działało nielegalnie, to teraz państwo musi mieć odwagę, wobec lojalnego obywatela. Lojalne państwo musi naprawiać swoje błędy – uważa pan Chojnacki.

Izba Celna w Gdyni, która toczy sądową batalię, teraz już tylko z Jarosławem Chojnackim, tak odpowiedziała na nasza prośbę o komentarz: „Jesteśmy poruszeni i zasmuceni śmiercią Pani Krystyny Chojnackiej. Z taką sytuacją spotykamy się po raz pierwszy i dla wszystkich, którzy mają z nią do czynienia, jest ona trudna(..) Wyjaśnieniem okoliczności śmierci Pani Krystyny Chojnackiej zajmują się odpowiednie organy i tylko one mogą udzielać komentarzy w tej sprawie”.

– Postępowanie prowadzone jest w kierunku artykułu 151 kodeksu karnego, czyli doprowadzenia innej osoby do targnięcia się na własne życie – poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Źródło: tvp.info


3 myśli nt. „Apel Poległych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>